Programator PHP Senior la cinemagia.ro

iMedia Plus Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea si mentenanta de aplicatii web / mobile pt site-urile cinemagia.ro, eva.ro, automarket.ro;
- respectarea standardelor de cod si securitate

CERINTE

- studii superioare (facultate de profil informatica finalizata constituie avantaj);
- minim 3 ani experienta in programarea PHP si MySQL;
- experienta solida in limbajul de programare PHP 5;
- experienta in lucrul cu framework-uri (Ex: CakePHP, CodeIgniter, Symfony etc.);
- experienta solida in baze de date SQL (MySQL);
- programare JavaScript nivel avansat (jQuery, prototype), XML, HTML, CSS, Ajax;
- capacitate de analiza si sinteza.
Constituie un avantaj:
- dezvoltare agila si controlul versiunilor;
- lucru cu sisteme de operare Unix.

BENEFICII OFERITE

- recompensa materiala in concordanta cu nivelul profesional al ocupantului postului;
- mediu de lucru dinamic alaturi de o echipa tanara de profesionisti la unul dintre site-urile de top ale domeniului sau.

iMedia este unul dintre primii editori si dezvoltatori web din Romania. Constant imbunatatim spatii web si continuam promovarea de noi solutii. Luptam pentru titlul de cel mai inovator publisher online din Romania. Cu o echipa formata din 50 de profesionisti, cu experienta vasta in domeniul web, fiecare membru al echipei isi aduce contributia pentru ca site-urile noastre (cinemagia.ro, eva.ro, automarket.ro etc.) sa se mentina in fruntea clasamentului