Programator PHP Senior

Auto Safety Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil pentru design-ul si dezvoltarea aplicatiilor web, inclusiv analiza si functionalitatea interfetei
Dezvoltarea unei aplicatii modulare si optimizate
Creativitate si flexibilitate prin moduri de prezentare si analiza a datelor pentru a indeplini cererile clientilor
Baze de date optimizate, cele mai bune practici de programare si tehnici de optimizare

CERINTE

Minim 3 ani experienta in programare PHP
Cunostinte solide de MySQL/AJAX/JavaScript/HTML/CSS/JQuery
Experienta in dezvoltarea aplicatiilor complexe si open-source
Experienta anterioara dovedita in designul/implementarea aplicatiilor web complexe
Notiuni avansate de OOP, cunoasterea si intelegerea pattern-urilor de design, structuri de date si algoritmi
Atentie la detalii, abilitatea de a lucra individual sau parte a unei echipe
Abilitati de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Ca membru al echipei noastre iti oferim un pachet salarial atractiv, lucrul cu tehnologii de ultima generatie si un mediu de lucru placut, alaturi de o echipa de profesionisti.

Auto Safety Solutions is a supplier of optics, algorithm, hardware and software imaging technologies to the automotive industry. Our Development Group develops embedded imaging solutions for digital still camera, mobile digital recorders for vehicles, phone applications and more. We develop a large diversity of web, .NET, mobile (iPhone, iPad and Android) applications for automotive industry.