Programator PHP junior

A Rond SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Curios ce vei face? Iata cu ce se ocupa un programator PHP junior in cadrul A Rond:

- Mentenanta si imbunatatirea aplicatiilor web existente in companie
- Documentarea codului scris si crearea de specificatii tehnice
- Participarea la dezvoltarea de portaluri si aplicatii web complexe
- Lucrul in echipa cu programatorul PHP senior pentru finalizarea task-urilor la timp si imbunatatirea aplicatiilor web existente

Pozitie in cadrul departamentului:

- Programatorul PHP junior va lucra sub atenta indrumare a programatorului PHP senior

CERINTE

A Rond te prinde in joc!

* Ai in permanenta un spirit treaz si cauti perfectiunea.
* Esti la inceput de drum si arzi de nerabdare sa arati ce stii.
* Iti place sa te descurci acolo unde altii se incurca.
* Ai o atitudine pozitiva si tinzi sa te autodepasesti.
* Tii pasul cu toate noutatile tehnologiei.

* Sa fii angajatul unei companii de succes este tot ceea ce iti doresti?
* Echipa A Rond te prinde in jocul celor care stiu sa scoata din orice profit.
* Nu ai inca experienta si ai nevoie doar de o sansa de a arata ce poti? A Rond te creste pe tine, tu il cresti pe A Rond!
* Debordezi de idei inovatoare si vrei sa le pui in aplicare? Te ascultam, analizam, discutam, aprobam.
* Esti increzator, cand cei din jur se arata sceptici? A Rond te incearca si te provoaca, astfel ca cel mai bun castiga intotdeauna.
* Citesti, intrebi, testezi tot ce apare nou? A Rond apreciaza evolutia.

* A Rond valorizeaza si potenteaza inteligenta ta.
* A Rond iti ofera o cariera care iti va energiza curiozitatea intelectuala.

Cerinte obligatorii:

- Bune cunostinte de PHP 4 si 5
- Bune cunostinte de MySQL 4 sau 5
- Cunostinte de programare orientata obiect
- Notiuni de HTML, XHTML Transactional, CSS 2
- Abilitati de organizare si planificare
- Abilitati de lucru in echipa

Constituie un avantaj:

- Cunostinte de Javascript
- Cunoasterea standardului XML
- Experienta in dezvoltarea de aplicatii web
- Experienta in lucrul cu template-uri Smarty
- Cunoasterea oricaruia dintre programele Zend Studio, Photoshop, Dreamweaver, Flash
- Experienta minimala in lucrul cu sisteme Linux
- Student sau proaspat absolvent al unei facultati de profil

BENEFICII OFERITE

Oportunitati de cariera :

- Vei avea ocazia sa te relationezi cu unii dintre cei mai buni specialisti din Departamentul Dezvoltare, care iti vor da posibilitatea sa perfectionezi ceea ce deja stii.
- In timp, dupa ce vei fi demonstrat calitatile tale si vei fi acumulat suficienta experienta, iti vom oferi sansa de a promova in cadrul A Rond, ca apreciere a evolutiei tale profesionale.

A Rond, companie matura, inovativa, dezvolta aplicatii web dinamice (portaluri complexe, CMS, e-commerce, online marketing, e-business solutions), site-uri corporatiste complexe si pentru piata de media.

O echipa premiata (Internetics), cu proiecte ambitioase si externe, in continua dezvoltare.

www.arond.ro