Programator PHP

Computer Media Zone SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- sa aiba experienta in dezvoltare si customizare de magazine online
- sa detina cunostinte solide de PHP
- sa detina cunostinte solide MySQL (obligatoriu)
- sa detina cunostinte solide de Ajax/Javascript (jQuery)
- sa detina cunostinte solide de XHTML

CERINTE

Obiectivul angajatului va fi de a intretine site-ul nostru si de a dezvolta diverse aplicatii web:
- customizare si generare de rapoarte
- realizare versiuni mobile ale magazinelor
- integrare design-uri
- integrari cu aplicatii 3rd party web-based

Minim un an (lucru efectiv) de experienta in domeniul programarii web utilizand PHP 5 (OOP) / MySQL

Prezentarea unui portofoliu cu realizarile personale (proiecte efectuate folosind tehnoligii PHP/MySQL)
Cunosterea limbii engleze la un nivel de comunicare lejera scris/vorbit
Capacitate de efort prelungit, rezistenta la stres si abilitati de comunicare.
Simtul umorului si capacitatea de a gandi/decide pe cont propriu
Constituie avantaje oricare dintre urmatoarele abilitati: .Net, C++, VB, Java

Magazin on-line de tehnică de calcul, imprimante, video-foto, consumabile şi accesorii.