Programator PHP

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contribuie la proiectarea si dezvoltarea platformelor software ale companiei si la integrarea acestora cu alte aplicatii comerciale si/sau cu platformele clientilor.

CERINTE

- Minimum 2 ani in dezvoltarea de aplicatii web folosind PHP
- Experienta in programarea orientata pe obiect (OOP)
- Cunostinte bune de Smarty
- Cunostinte bune de Ajax
- Cunostinte bune de Javascript / jQuery
- Experienta in lucrul cu baze de date: PostgreSQL / MySQL
- Cunostinte Linux la nivel mediu
- Cunostinte HTML, XHTML si CSS
- Cunostinte web services (SOAP / REST)
- Cunostinte expresii regulate
- absolvent Automatica, Electronica, Matematica-Informatica, Informatica aplicata, Fizica

- Constitue un avantaj daca ai experienta in optimizarea bazelor de date
- Constituie un avantaj cunoasterea framework-ului Symfony
- Constituie un avantaj cunoasterea protocoalelor de trimitere a emailurilor
- Constituie un avantaj cunoasterea sistemului de versionare GIT / SVN / Mercurial

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.