Programator PHP

CloudBit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma noastra are deschise doua pozitii de Programator PHP, angajare permanenta, program flexibil, la sediu.

- programare aplicatii web: platforme PHP MySQL-PostgreSQL, Apache, Linux;
- administrare aplicatii web;
- gestiune baze de date;
- identificarea solutiilor optime in situatii deosebite;
- functionarea modulelor create/intretinute;
- calitatea codului si documentarea (comentariile);
- administrarea statiei proprii si a serverelor companiei;

CERINTE

- cunostinte avansate de PHP, MySQL, PostgreSQL, Apache, Javascript eventual framework-uri si aplicatii Open Source;
- cunostinte de administrare servere Linux;
- cunostintele (avansate) de Linux, PostgreSQL, Perl, SOAP reprezinta un avantaj;
- capacitatea de a lucra in echipa, abilitati de comunicare, creativitate si abilitatea de a recunoaste si a ocoli road-block-urile.

BENEFICII OFERITE

Compania CloudBit este o companie caracterizată prin dinamism şi o strategie de orientare către client, care îşi propune să ofere servicii IT de înaltă calitate. Într-o piaţă IT în care companiile se orientează din ce în ce mai mult către open-source, CouldBit aduce un plus de valoare prin realizarea de soluţii integrate, special adaptate necesităţilor clientilor.

Experienţa vastă în domeniul IT a echipei lor, ii face un partener de încredere în proiectarea şi implementarea de soluţii sigure şi performante.