Programator PHP

AD FIRST COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si mentenanta unei platforme de ecommerce.
Intretinerea proiectelor existente.

Jobul consta in dezvoltarea si intretinerea mai multor magazine online, dezvoltate pe un framework propriu.

CERINTE

Cautam o persoana motivata, responsabila, pentru dezvoltarea si intretinerea mai multor magazine online. Proiectele sunt dezvoltate pe un framework propriu iar candidatul se va implica activ in dezvoltarea unei platforme de tip eCommerce.

Cerinte:
-Cunostinte solide in OOP si PHP Design Patterns
-Sa fi lucrat cu cel putin un framework MVC
-Experienta in PHP/MySQL de minim 2 ani
-Sa cunoasca bine Smarty (sau sa fie dispus sa invete, sau sa fi lucrat cu alt sistem de template si caching)
-Sa cunoasca foarte bine HTML, XHTML, CSS
-Cunostinte minime in JavaScript, in special AJAX

Constituie avantaje :
-Experienta in data modelling si database design (normalizare, optimizare)
-Experienta in analiza si optimizarea interogarilor MySQL si a codului PHP
-Experienta de lucru cu jQuery
-Experienta in folosirea API-urilor de la Facebook, Google sau MailChimp
-Cunostinte de SEO si promovare a magazinelor online
-Familiar cu sistemele de tip ERP

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant ce va fi stabilit in urma interviului in functie de experienta;
- alte beneficii in functie de evolutie, rezultate personale si rezultatele companiei;
- mediu de lucru prietenos, colectiv tanar.

DESCRIEREA FIRMEI

Comert