Programator PHP

Web Future Studio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul angajatului va fi de a creea si intretine site-urile clientilor nostri si de a dezvolta diverse aplicatii web(statistici, interfete pentru operatori).
Suntem o echipa tanara si dinamica care abordeaza proiecte ambitioase.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- sa detina cunostiinte avansate de PHP (obligatoriu)
- sa detina cunostiinte avansate MySQL (obligatoriu)
- sa detina cunostiinte avansate de Smarty (obligatoriu)
- sa detina cunostiinte avansate de Java Script (obligatoriu Prototype, constitue un avantaj jQuery)
- sa detina cunostiinte avansate de HTML (obligatoriu)
- sa isi actualizeaza biblioteca de cunostinte in trend cu evolutia webului (cautam o persoana care cauta sa evolueze din punct de vedere al cunostintelor)
- sa isi documenteaza codul si sa foloseasca norme de formatare si organizare a codului
- este o persoana creativa si poate propune solutii la problemele intalnite
- poate lucra independent si in echipa, nu este dependent de supravegherea unui programator senior
- pune intrebari si nu lucreaza la un proiect fara sa ii fie clar scopul urmarit de aplicatie
- este capabil sa invete, se adapteaza la schimbari

Alte cunostinte care prezinta un avantaj: Ajax, CSS, XHTML, XML. Aplicantul trebuie sa aiba experienta minim 2 ani in programare si sa vina cu un portofoliu de situri realizate (PHP+MySQL).

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, ce va fi stabilit in urma interviului, de comun acord
- alte beneficii In functie de evolutie, rezultate personale si rezultatele companiei
- mediu de lucru prietenos, comunicativ cu dotari de ultima ora

Web Future Studio (www.webfuture.ro) este o companie de web development axata pe realizarea de site-uri, aplicatii software si design de print de inalta calitate.
Cautam persoane care sa se alature echipei noastre si care sa integreze intr-un mediu de lucru profesionist, performant si flexibil.