Programator PHP

S.C. Machteam Soft S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Imbunatateste performantele aplicatiilor;
- Participa la administrarea fizica si logica a serverelor si platformei de dezvoltare;
- Se documenteaza privind algoritmi/ noi tehnologii necesare in dezvoltarea aplicatiilor web;
- Dezvolta software conform cerintelor formulate in documentul de design, dupa metoda SCRUM;
- Realizeaza arhitectura modulelor aplicatiilor;
- Este responsabil de implementarea aplicatiilor care ii sunt atribuite;
- Documenteaza codul scris si creeaza specificatii tehnice;
- Se documenteaza privind algoritmi/noi tehnologii necesare in dezvoltarea aplicatiilor web;
- Da dovada de initiativa si propune variante imbunatatite ale aplicatiilor;
- Lucru folosind metode de agile programming (ex. Scrum)

CERINTE

Suntem intotdeauna pregatiti sa ne extindem echipa de profesionisti. Daca te consideri o persoana inteligenta, creativa, dornica sa performeze, te invitam sa te alaturi unei echipe care numara in prezent peste 25 de programatori cu o experienta minima de 2 ani in programare.
Dar trebuie sa ai:
- Cunostinte bune de PHP/HTML/JavaScript/AJAX;
- Cunostinte de proiectare si interogare a bazelor de date relationale;
- Experienta in dezvoltarea de aplicatii PHP/HTML/JavaScript/AJAX;
- Experienta de lucru cu sisteme de subversionare (SVN);
- Cunostinte solide de algoritmi, structuri de date si programare orientata spre obiect;

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta);
- Bonusuri pe proiect;
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;
- Traininguri pentru formare profesionala in cadrul Academiei NCH;
- Acces gratuit sala sport/fitness;
- Tichete de masa.

Echilibrul intre munca si viata personala a angajatilor are o mare importanta pentru noi. Astfel, oferim angajatilor posibilitatea de a-si rezolva problemele personale prin a incepe programul de lucru intre orele 8 si 10, de a pleca in timpul de lucru la sala sau pe terenul de fotbal in echipa etc.

Machteam Soft (NCH)- companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet. Compania a preluat de curand managementul Acasa Media (acasa.ro).

- Suntem prezenti in 9 categorii stabilite de Trafic.ro;
- Detinem 4 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro;
- 2,5 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro.