programator php

Concatel Vanture Team SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea a trei programatori cu experienta in PHP pentru dezvoltarea unui proiect international de mare anvergura.

Acest post presupune dezvoltarea de aplicatii web folosind limbajul PHP, standard SQL dar si alte tehnici asemanatoare (Javascript, CSS, XML si DHTML ).

Primele trei luni ale proiectului se vor desfasura in Spania (Barcelona) si mai apoi va continua in Romania, la sediul nostru din Bucuresti.

CERINTE

-cunostinte de php, standard SQL, Javascript, CSS, XML si DHTML
-Ambitios, dinamism, entuziasm si atitudine pozitiva.
-Serios si abilitati de lucru in echipa.
-Abilitati de comunicare si relationare cu echipa la nivel international si cu clientul.
-Bune cunostinte de limba engleza;
-Cunostinte de limba spaniola sunt considerate un avantaj.
-Cel putin 2 ani experienta

BENEFICII OFERITE

-Contract pe perioada nedeterminata
-Salariu in functie de experienta
-Program de lucru: 9-18, de Luni pana Vineri (1 ora pauza de masa)
-Pe peioada celor trei luni in Spania, cheltuielile vor fi suportate de companie (chirie, transport, etc.)
-Plan profesional pentru fiecare angajat (atat de promovare cat si financiar).
-Alatura-te unei echipe tinere si profesioniste si unui mediu placut de munca.
-Training si certificate asigurate de companie.

Concatel Vanture Team (CVTeam) este un grup de firme cu activitati comerciale concentrate in special in sectorul tehnologic si comunicatii. Grupul s-a format in jurul a doua companii mama: Concatel (companie specializata in dezvoltare tehnologica a managementului corporativ) si Vanture (consultanta IT si concretizare proiecte).
Imbinarea dintre dezvoltarea tehnologica si produsele oferite de Concatel si consultanta specializata si concretizarea acestor proiecte asigurate de Vanture a dus la formarea unei echipe puternice, profesionista si de experti ce poate oferi un raspuns la viitoarele provocari cu care se vor confrunta companiile de pe piata (administratie publica si corporativa) intr-un mod cat mai competitiv.
Grupul CVTeam cuprinde mai multe companii, printre care: Concatel Vanture Romania, Concatel Vanture Argentina, Interfacom, LogicPhone, Portal de Barcelona, Doc6 si eSistec, lucru ce ofera corporatiei experienta si specializare in diferite sectoare ale pietei.
Grupul CVTeam are sedii in Romania si Argentina, aflandu-se in plin proces de dezvoltare internationala.
Concatel Vanture Team a avut un profit de aproape 34 milioane euro in 2007 si peste 400 de angajati. Crestera economica din ultimii 3 ani a fost de peste 23% iar companiile mama au inregistrat o crestere de peste 40% in perioada 2003-2007.