Programator PHP

MediaPro Interactiv

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltatorul de aplicatii PHP este un element cheie in activitatea desfasurata in companie. Alaturi de echipa sa, acesta participa la implementarea unor solutii tehnice complexe si de actualitate ce exploateaza la maxim posibilitatile mediului online si care ofera informatii si servicii catre milioane de utilizatori.

CERINTE

- cel putin 1 an experienta in dezvoltarea PHP;
- cunoasterea specifica a programarii orientate pe obiect;
- o buna intelegere a tehnologiilor HTML, XML, XSL, CSS, SQL, Javascript;
- Proactivitate, spirit de echipa.

Constituie avantaje:
- cunosterea metodelor impuse de lucrul cu un framework;
- familiar cu aplicatii web tip CMS;
- cunostinte de SQL;
- familiar cu tehnici de optimizare pentru search engine;
- cunostinte de proiectare baze de date.

Prezentarea portofoliului este absolut necesara.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Posibilitati de dezvoltare si promovare.

MediaPro Interactiv este divizia de internet a grupului MediaPro. Compania actioneaza in zona dezvoltarii online optimizand site-urile din portofoliu si adaugand proiecte noi, exclusiv online, precum si in zona publicitatii online prin gestionarea in exclusivitate a spatiului publicitar disponibil pe site-urile din grup.