Programator PHP

Zed Web Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca te consideri o persoana inteligenta, creativa si dornica de performanta te invitam sa te alaturi echipei de programatori.

- Intretinerea si dezvoltarea unor proiecte existente
- modificari, optimizari de cod, implementare de cerinte suplimentare conform specificatiilor;
- dezvoltarea de noi proiecte conform cerintelor;
- crearea de portaluri si aplicatii web dinamice folosind in principal PHP, MySQL, JavaScript, HTML, CSS, eventual Flash
- dezvoltarea de module noi pentru proiecte deja existente;

CERINTE

Pentru o colaborare eficienta cu noi, candidatul ideal ar trebui sa cunoasca si sa aibe experienta practica in urmatoarele aspecte:

Php, aspecte elementare:
* experienta cu programatul structural, folosirea de obiecte si/sau cunostiinte despre OOP
* cunoasterea si folosirea refactorizarii
* loop-uri, operatii logice, etc

Php, aspecte de framework (CodeIgniter in cazul nostru)
* Utilizarea de controllere, view-uri, modele (face parte din aspectul MVC al framework-ului)
* Procesarea si securizarea informatiilor din input (post, get): xss filtering, mysql safe formating
* Utilizarea parser-ului intern pentru realizarea de template-uri dinamice. Daca este cazul vom utiliza un template engine tert si-l vom integra in CodeIgniter
* Dezvoltarea de librarii si drivere proprii, depinde de caz si cerinte proiect

MySQL:
* Familiar cu operatii tip CRUD (create, read, update, delete) cu MySQL
* Idee despre index, foreign keys
* Idee despre join: inner si outer join

Sistem de colaborare si control versiuni:
Idee despre utilizarea unui sistem de management pentru proiecte + experienta cu subversion

Optional:
Experienta practica cu jquery ar reprezanta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta);
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic;
- Posibilitatea dezvoltării unei cariere in domeniu si posibilitati de avansare;
- Training si coaching continuu in cadrul companiei;

Zed Web Solutions este furnizor de servicii I.T. in Romania. Oferim servicii de de gazduire web si inregistrare domenii, arhivare electronica, management si eficientizarea solutiilor I.T. pentru clienti din Romania si Europa.