Programator PHP

Petrus Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

Optimizarea bazelor de date si a proceselor tehnice (ex: scriere de macro-uri)
Asistenta in dezvoltarea de noi produse si servicii pentru companie (ex: comunitati online)
Crearea de site-uri si aplicatii online pentru agentie / clientii nostri
Customizare de template-uri pentru proiectele curente (ex: crearea de widget-uri in Wordpress / Joomla)

CERINTE

Absolvent cu experienta 1 – 3 ani
Abilitati de analiza, atentie la detalii, invatare rapida
Sociabil, mod de lucru si gandire internationala
Adaptabil rapid la un nou loc de munca
Inovativ si creativ
Cunoasterea limbii engleze (o alta limba straina constituie un avantaj)
Abilitatea de incadrare in termene limita

Cunostinte tehnice
Baze de date (SQL, Excel)
HTML, CSS, PHP (Visual Basic constituie un avantaj)
Content Management Systems (i.e. Wordpress, Joomla)

Petrus Communications este o agentie de dezvoltare servicii / produse si comunicare in zona digitala. Avem agentii partenere in Franta si UK, iar clientii nostri sunt mari companii internationale (ex: Airbus, Shell). Majoritatea proiectelor dezvoltate sunt strans legate de mediul academic si de relatia companiilor cu universitatile, organizatiile studentesti, respectiv mediul studentesc.