Programator microcontrolere - Senior Embedded Software Developer

QED Holding SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job-ul consta in dezvoltarea hardware si software unor sisteme cu microcontrollere.
Senior Software Developer for Embedded Systems - Microcontroller

CERINTE

Cautam sa angajam un programator care sa stie:

- C/C++ , embedded C si assembler

- Cunoastere protocoale de comunicare interprocesoare (RS232, SPI, CAN);

- programarea microcontrolelrelor (in special ARM si ATMEL) si experienta in proiectare hardware cu microcontrolere

- Specialist in procesare de semnal digital capabil de a filtra un nivel foarte ridicat de zgomot (comparabil cu a nivelului de semnal), de preferință cu cunoștințe anterioare în audio sau filtrarea semnalelor radio.

- sa fie descurcaret

- sa nu caute loc de munca doar pentru vacanta sau pentru timpul liber

Daca esti in cautare de un Job, daca indeplinesti cerintele de mai sus, trimite-ne cv-ul impreuna cu cateva linkuri spre aplicatii facute de tine care sa ne convinga.

Interviu Online:

1. Salariul dorit pentru ca sa vii la noi? (Rugamintea este sa raspundeti la aceasta intrebare clar. Intrucat nu suntem o firma mare cu posibilitati nelimitate, nu are rost sa pierdem si noi si Dvs vremea daca zona de salarizare spre care ne orientam este diferita.)

2. De ce plecati sau ati plecat de la ultimul job - daca exista unul?

3. Cateva linkuri sau descrierea unor proiecte pe care le-ati realizat?

Suntem o companie relativ mica dar cu viziuni mari, si din aceasta cauza avem nevoie de o echipa de profesionisti care sa nu caute motive ci sa caute posibilitati.