Programator microcontrolere

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participarea la proiecte realizare in colaborare romano-americana
- Proiectare microcontroler, inclusiv interfata de comunicatie bus industrial
- Dezvoltare si implementare software aplicativ

CERINTE

- Persoana pasionata de IT, serioasa si autodidacta
- Absolvent/a studii superioare – facultatea de Electronica sau Automatica
- Cunoasterea limbajului C/C++ si asamblare microcontrolere (preferabil MICROCHIP)
- Minim 2 ani experienta în proiectarea cu microcontrolere hardware si software (preferabil MICROCHIP)
- Cunoasterea instrumentelor de depanare software (debuger)
- Cunoastere protocoale de comunicare interprocesoare (RS232, SPI, CAN)
- Cunoastere ORCAD (Schematics si layout)
- Limba engleza – nivel avansat vorbit/scris

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Bonuri de masa

Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto.