Programator Microcontrolere

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul din clientii nostri, o companie in plina ascensiune cu o experienta de 10 ani de activitate in domeniul auto, cautam persoane cu experienta, pentru postul de Programator microcontrolere.
Responsabilitati:
- coordonare activitati departamentul tehnic -sectiunea software
- dezvoltare de noi produse bazate pe interfete de tip CAN (Controller Area Network)
- elaborare specificatii de produse
- elaborare ghiduri de instalare pentru produsele proiectate
- proiectare hardware pentru produse bazate pe interfete de tip CAN
- implementare software pentru produse bazate pe interfete de tip CAN cu microcontrolere din familia PIC18F de la Microchip
- achizitie de date de pe busul CAN al diferitelor tipuri de masini
- analiza si prelucrarea datelor culese de pa masini
- elaborarea specificatiilor de programare pentru produse bazate pe interfete de tip CAN
- testarea prin simulare si direct pe masini a prototipurilor proiectate
- strangerea de informatii referitoare la produsele livrate in scopul descoperirii eventualelor probleme legate de software si corectarea acestora in noi versiuni de software

CERINTE

Competente experienta/aptitudini:
-Absolvent/a studii superioare - facultatea de Electronica sau Automatica
-Cunoasterea limbajului C/C++ si asamblare microcontrolere (preferabil MICROCHIP)
-Minim 2 ani experienta in proiectarea cu microcontrolere hardware si software (preferabil MICROCHIP)
-Cunoasterea instrumentelor de depanare software (debuger)
-Cunoastere protocoale de comunicare interprocesoare (RS232, SPI, CAN)
-Cunoastere ORCAD (Schematics si layout)
- Limba engleza nivel avansat vorbit/scris
Profilul psiho-aptitudinal:
- Initiativa, implicare si loialitate
- Spirit de lucru in echipa
-Fire pozitiva
- Pasionat de domeniul informatic / tehnic

BENEFICII OFERITE

Pachet foarte atractiv, corelat cu experienta si competentele individuale, asigurare medicala, telefon, bonusuri.

ITJobs este o companie ce ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand filiale in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti.
Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii.

Inca de la inceput compania si-a construit o solida reputatie in domeniul recrutarii profesionistilor IT, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.
In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, Jobsgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.In 2006 un nou serviciu se adauga celor deja existente: personal temporar.