PROGRAMATOR LIMBAJ C/C++- INSTITUT DE CERCETARE DOMENIUL APARARII NATIONALE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretine si participa la dezvoltarea de aplicatii C/C++ cu baze de date;
- Dezvolta rapoartele cerute;
- optimizarea algoritmilor aplicatiilor
- Testeaza si instaleaza aplicatiile/ modulele dezvoltate;
- Asigura respectarea normelor de securitate la nivelul aplicatiei si al bazei de date
- Monitorizeaza performantele aplicatiilor si intervine proactiv;
- Monitorizeaza erorile aparute in exploatarea aplicatiilor;
- Investigheaza potentiale probleme ridicate de utilizatori;
- Mentine documentatia aplicatiilor si modulelor dezvoltate.

CERINTE

Cunoasterea avansata a limbajului C/ C++ si a platformei Windows API/ MFC, a aplicatiilor de timp real TCP/IP si a protocoalelor la nivel de aplicatie
Direct X si/sau Open GL- reprezinta avantaj
Experienta practica in scrierea aplicatiilor Windows
Studii superioare finalizate
Cunostinte bune de limba engleza
Permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- dezvoltare profesionala