Programator Junior-Runner

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prelucreaza fisierele primite de la clienti in conformitate cu prevederile contractuale;
- Creaza comenzi de productie in softul intern al companiei;
- Ofera suport tehnic pentru derularea comenzii in toate stadiile acesteia;
- Ruleaza diferite aplicatii interne dezvoltate de Data Management si Layout;
- Utilizeaza programele de machetare folosite la printarea datelor variabile;
- Completeaza fise de urmarire pentru lucrarile executate;
- Verifica executia lucrarii in conformitate cu procedurile in vigoare si cu anexa tehnica;
- Intocmeste rapoarte de activitate catre seful direct;
- Urmareste obiectivele stabilite si atingerea acestora in termenele specificate de management.

CERINTE

- Studii medii- liceul de informatica cu diploma de bacalaureat;
- Studiile superioare de specialitate, reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de programe de raportare- nivel mediu;
- Cunostinte Excel- nivel mediu;
- Cunostinte de limba engleza- nivel mediu;
- Cunoasterea modului de expediere a scrisorilor prin intermediul Postei Romane si/sau firme de curierat rapid, constituie un avantaj;
- Atentie sporita, responsabilitate, abilitate de comunicare, spirit de echipa;
- Disponibilitate de a lucra in doua schimburi.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv, bonuri de masa, transport gratuit precum si posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu.

Inform Lykos membra a unui grup multinational de companii activeaza in domeniul tipografiei si al serviciilor IT fiind specializata in productia de formulare fiscale cu regim special, formulare comerciale si bancare, tiparirea de date variabile, programe de fidelizare, personalizare de carduri, etc. In prezent, in Romania, compania numara peste 350 de angajati.