Programator junior / Junior programmer

R.S.I. (RETELE SISTEME INFORMATICE) SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Program part time sau full time

Pentru inceput ne vei ajuta la dezvoltarea si mentinerea de aplicatii in conformitate cu specificatiile de realizare, in principal utilizand mediul de dezvoltare PCSoft WinDev (pentru care asiguram training)

Pe viitor ne dorim sa te formam astfel incat sa ne ajuti si la:
- realizarea analizei pentru definirea specificatiilor aplicatiilor software, in conformitate cu cerintele utilizatorilor.
- estimarea timpului si resurselor necesare pentru dezvoltarea aplicatiilor
- elaborarea arhitecturii de ansamblu si detaliate, precum si a documentatiei (caiet de sarcini, specificatii)

CERINTE

- student sau absolvent al unei facultati de profil
- cunostinte solide de programare, in special OOP
- cunostinte de baza de SGBDR
- limba franceza nivel mediu (necesara pentru intelegerea documentatiei si a specificatiilor)

BENEFICII OFERITE

- atmosfera placuta de lucru
- carte de munca, salariu decent
- locatie accesibila (in Piata Romana)

DESCRIEREA FIRMEI

Suntem o firma mica de software, serioasa si ambitioasa.

Am dezvoltat un pachet de programe economice pentru piata interna, instalat deja la peste 200 de clienti si cu vanzari in continua crestere. In paralel dezvoltam aplicatii la cerere pentru piata externa, in special pentru Franta.

Scopul nostru este sa avem clienti si angajati multumiti. Te invitam sa te alaturi echipei noastre!

Asteptam CV la job@rsi.com.ro