PROGRAMATOR JUNIOR Java/ PHP/ Web (Full -Time/ Part -Time)

S.P.A.D. SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preia sarcini in toate etapele dezvoltarii software conform specificatiilor analistului
- preia sarcini de mentenanta de cel mai inalt nivel tehnic conform specificatiilor si la cererea analistului
- revizuieste analiza tehnica impreuna cu analistul pe parcursul dezvoltarii software
- realizeaza documente continand problemele intalnite, solutiile adoptate in executia sarcinilor
- raporteaza toate aspectele activitatii catre analist in mod constant si consistent
- ofera asistenta in analiza cerintelor viitoare pentru imbunatatirea proceselor si a sistemelor
- sustine cel putin un examen pe an de certificare a competentelor din domeniul dezvoltarii software (certificari Sun, IBM ce vizeaza programarea si arhitectura sistemelor informatice sau baze de date)

CERINTE

Cerinte tehnice
- Cunostinte: HTML, JavaScript, CSS, XML

Alte cerinte
- Bine organizat
- Capacitate de lucru in echipa
- Capacitate de invatare rapida

Avantaje
- Flex, Openlaszlo, Spring Framework
- AJAX
- JSP, Servlet
- ActionScript
- SQL
- PHP
- Java, Eclipse
- Absolvent sau student an terminal al unei institutii de invatamant superior in domeniul IT
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostinte Linux

BENEFICII OFERITE

- Formare profesionala permanenta
- Posibilitate reala de avansare catre post de Analist programator sau catre alte posturi functie de optiunile personale

Societatea angajatoare este o companie dedicata imbunatatirii experientei utilizatorilor sistemelor de prelucrare automata a datelor prin furnizarea de produse si serviciii suport corespunzatoare.

Orientarea catre client antreneaza in cadrul companiei noastre orientarea catre angajat pentru stimulare si perfectionare continua, astfel progresam impreuna.