Programator - junior

INTEGRISOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare software (ASP.NET, SQL Server, alte tehnologii).
Este responsabil cu analiza de detaliu si implementarea software pe baza specificatiilor primite
Colaboreaza cu analistii pentru intelegerea specificatiilor, validarea modului de implementare si propagarea catre documentatia de analiza a modificarilor aparute pe parcursul dezvoltarii
Documenteaza codul dezvoltat
Testeaza functionalitatea si comportamentul modulelor inainte de livrare, pentru a le valida comparativ cu specificatiile (testare alfa)
Respecta termenele limita de predare a sarcinilor
Face propuneri de imbunatatire a proceselor

CERINTE

Notiuni de baza de programare.
Buna capacitate de asimilare si formare profesionala.
Persoana dinamica, creativa, cu abilitati de comunicare si de lucru in echipa, atitudine pozitiva.
Studiile de profil constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si bonusuri in functie de performanta.
Sustinere in formarea si dezvoltarea profesionala.

Integrisoft este o companie infiintata in 1999, activand in domeniul dezvoltarii si implementarii de solutii software, fiind furnizor de servicii pentru companii romanesti si straine si avand in portofoliu produse de profil pentru diferite domenii.

Produsul nostru de referinta se numeste AvanTax si este lider pe piata administratiei publice locale din Romania, datorita performantelor sale si a interfetei prietenoase.

Suntem preocupati continuu de mentinerea unei echipe de profesionisti, de formarea si motivarea corespunzatoare a oamenilor care o compun.

Principiile noastre vizeaza calitatea interna si externa, reflectata in oamenii, produsele si serviciile noastre.