Programator Junior

BRD - Groupe Société Générale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suport acordat echipei, validare date, asisten¿¿ în programare ¿i dezvoltare aplica¿ii specifice
Contract colaborare part-time

CERINTE

Student în anii terminali la facult¿¿i de profil (studiile superioare finalizate reprezint¿ un avantaj
Bune cuno¿tin¿e teoretice ¿i practice de utilizare a aplica¿iilor Access, VBA ¿i a altor limbaje de programare
Cuno¿tin¿e de baz¿ de administrare server (SQL Server)
Foarte bune abilit¿¿i de utilizare a pachetului MS Office ¿i a sistemelor de operare Microsoft
Dorin¿a de a-¿i începe o carier¿ în domeniul IT
Disponibilitate de a înv¿¿a, de a asimila informa¿ii noi
Capacitate de analiz¿ ¿i orientare spre rezolvarea problemelor utilizatorilor, atitudine proactiv¿
Cunoa¿terea unei limbi str¿ine (francez¿ sau englez¿)

BENEFICII OFERITE

Acumularea de cuno¿tin¿e al¿turi de speciali¿ti în domeniu
Program flexibil

BRD - Groupe Société Générale este a doua banc¿ româneasc¿, dup¿ activele bancare.

Cu o capitalizare de 6 miliarde euro la sfâr¿itul lunii iunie 2007, BRD - Groupe Société Générale de¿ine prima pozi¿ie, conform acestui indicator, între societ¿¿ile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucure¿ti ¿i a doua pozi¿ie dup¿ acela¿i nivel al capitaliz¿rii bursiere dac¿ lu¿m în considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.