Programator JAVA (ref: SW 01)

S.C.RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Studierea/cunoasterea mediului de dezvoltare (IDE, CVS, DB)
• Studierea/cunoasterea structurii aplicatiilor Oro Webcare, Voxtel web
• Realizare de clase/module Java sub coordonarea unui team leader
• Testare/implementare componente aplicatii.

CERINTE

• Studii Universitare (Automatica-Calculatoare sau echivalent)
• Cunostinte avansate de Java
• Buna cunoastere a HTML, SQL, tehnologii Web
• Experienta in realizarea unui proiect in Java
• Experienta in realizarea de pagini web dinamice
• Cunostinte limba engleza (citit – foarte bine, scris – bine, vorbit - fluent)
• Spirit de echipa si capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare
• Capacitate de invatare si implementare rapida de noi tehnologii
• Abilitate in rezolvarea rapida a problemelor, reactie adecvata la situatii urgente si factori de stress
• Disponibilitate de lucru in tara si strainatate.

Avantaje:
• Cunostinte de servere de aplicatii
• Experienta de lucru in echipe multi-nationale
• Alte limbi straine.

BENEFICII OFERITE

• Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba)
• Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor
• Oportunitati de dezvoltare profesionala
• Instruire in domeniile tehnic
• Facilitati sociale: asigurare medicala privata, abonament activitati sportive.

Infiintata in 1993, RADCOM este o societate privata in domeniul IT & C avand peste 100 de angajati in Bucuresti.

In cadrul centrului propriu de Cercetare/Dezvoltare din Bucuresti dezvoltam solutii complexe HW/SW. Societatea detine know-how in domeniile: telecomunicatii, prelucrari distribuite, sisteme complexe cu disponibilitate mare.

Realizarile noastre sunt sustinute de nivele de investitie competitive in directia dezvoltarii profesionale a angajatilor, a inovatiei tehnologice si a imbunatatirii calitatii.

www.radcom.ro