Programator Java - Oracle Web Logic Portal

BRAINSPOTTING S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa in proiecte de dezvoltare si implementare a produselor Oracle la clientii din Romania si strainatate
- Ofera suport tehnic clientului si echipei de consultanta functionala
- Ofera suport Departamentului de Vanzari in pregatirea ofertelor si definirea solutiilor
- Sustine prezentari tehnice la clientii potentiali
- Intocmeste documentatia tehnica a proiectelor
- Raporteaza periodic coordonatorului de proiect situatia indeplinirii sarcinilor alocate si a problemelor aparute pe parcurs

CERINTE

- Studii superioare economice si/sau informatice
- Pozitie similara detinuta pe o perioada de minim 3 ani
- Cunostinte despre metodologia Agile
- Minim 3 ani experienta J2EE
- Cunostinte avansate JSF, JSP, HTML & CSS, JavaScript, JEE5 (JPA, EJB3, Servlets, Web Services), MVC, Single Sign-On, SQL, ANT
- Experienta in urmatoarele solutii Oracle constituie un avantaj: Identity and Access Management, Content Management, Service-Oriented Architecture, Enterprise 2.0 and Portals, Oracle E-Business Suite, Oracle ADF, Oracle JDeveloper
- Nivel avansat al limbii engleze
- Disponobilitate pentru calatorie, relocare temporara in Dubai
- Spirit analitic si atitudine de rezolvare a problemelor
- Orientat spre rezultate, organizat, capabil de a invata repede si de implementa recomandarile primite de la leader-ul de echipa proiect
- Spirit de lucru in echipa
- Respectarea deadline-urilor si capacitate de lucru sub presiune
- Excelente abilitati de comunicare si relationare cu clientul

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie romaneasca, unul dintre cei mai mari parteneri Oracle.

BRAINSPOTTING is a Human Resources Consulting company specialized in the Recruitment of professionals in the area of Information Technology and Communications (IT&C).

We are servicing our corporate clients by searching, attracting, selecting and presenting the most suitable IT&C specialists in order to complete their teams, as well as consulting them with regard to their present and potential human resources needs.

For more detailed information about the open positions, please visit the Jobs section on www.brainspotting.ro.