PROGRAMATOR JAVA

SIVECO ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raporteaza sefului de proiect.
- Are responsabilitatea programarii unei portiuni a aplicatiei sau a intregii solutii tehnice a proiectelor, in urma fazelor de analiza functionala si analiza detaliata.
- Colaboreaza cu departamentul de calitate.

CERINTE

- Experienta min. 2 ani ca programator.
- Cunostinte avansate de J2EE.
- Cunostinte de proiectare si programare aplicate la cel putin o baza de date majora.
- Cunoasterea tehnologiilor Web majore.
- Autonomie in gasirea si implementarea de solutii software.
- Capacitatea de a programa eficient si elegant.
- Cultura IT solida.
- Cunoasterea avansata a limbii Engleze.

Calificari optionale luate in calcul la aprecierea candidatilor:

- Certificari profesionale IT legate de activitatile de programare;
- Cunostinte de programare/administrare a bazelor de date Oracle si/sau SQL Server;
- Cunoasterea altor limbaje si tehnologii semnificative;
- Excelent pregatit profesional;
- Serios si responsabil;
- Ordonat, riguros;
- Punctual;
- Capabil sa comunice cu colegii si superiorii;
- Perfetionist.

SIVECO Romania considera ca cel mai preţios bun al companiei sunt angajatii sai si realizarile lor. Imbunatatirea competentelor angajatilor prin instruire adecvata, crearea unui mediu de lucru placut, recunoasterea contributiei fiecarei persoane la dezvoltarea companiei reprezinta o preocupare majora in cadrul SIVECO Romania, toate acestea fiind considerate cai eficiente de sporire a calitatii produselor si serviciilor livrate.
SIVECO Romania asigura pentru toti specialistii sai cursuri de specializare in Romania si in strainatate, colaborand cu companii de prestigiu precum: QA Training (Marea Britanie), Oracle, Open University (Marea Britanie), Microsoft, Hewlett-Packard, IRM UK, European Software Institute, CODECS etc.