Programator Java

PSS - Prosoft Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale pozitiei de Programator Java in cadrul compania noastra sunt:
- dezvoltarea de aplicatii client-server
- documentarea design-ului aplicatiilor
- testarea componentele dezvoltate (unit test)
- participarea la luarea deciziilor tehnice din cadrul proiectului

CERINTE

Studii superioare in domeniul informatic finalizate, avand min. 1 an experienta pe o pozitie similara
Cunostinte bune in:
- limbaje si tehnologii de programare: Java (Swing, Servlets, JDBC), SQL
- cunostinte bune de limba engleza (scris, vorbit)

Constituie avantaj cunostintele in:
- XML,
- administrare SGBD (IBM DB2, Oracle, MS SQL)
Abilitati pentru lucru in echipa;
Capacitatea de a rezolva probleme in timp util
Certificari in domeniu

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- acces la tehnologie de varf in cadrul unei echipe de profesionisti in domeniu
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu
- program de instruire in tehnologii software specifice
- conditii si mediu de lucru la standarde ridicate

Daca doriti sa lucrati intr-o companie care activeaza pe piata romaneasca de peste 10 ani, alaturi de un colectiv tanar, motivat si bine pregatit profesional, la diverse proiecte internationale, in care se utilizeaza noutatile din domeniul tehnologiei, acest lucru fiind reflectat in calitatea produselor noastre, asteptam CV dumneavoastra, avand astfel oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu.
Compania noastra proiecteaza si dezvolta solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul.
In cadrul proiectelor noastre utilizam:
Limbaje:C/C++, Java, SQL, VB
Platforme de dezvoltare: .NET 2003, Visual Studio 6.0, Eclipse
Platforme sistem: Microsoft, IBM, SUSE
Sisteme de operare: Linux, Windows 2000/XP/XPe/CE
RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL
Alaturati-va companiei noastre iar noi va oferim sansa de a lucra la proiecte interesante precum si oportunitati mari de a va dezvolta profesional de la pozitii de Programator ajutor pana la Manager de proiect informatic.