Programator / Dezvoltator Web

CATAVENCU S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta aplicatii web folosind tehnologiile cerute (HTML, CSS, Java Script, PHP, MySql) in functie de specificatiile existente;
- Instaleaza si configureaza servere de Apache/PHP/MySQL;
- Modifica sau adauga functionalitati la produsele existente conform specificatiilor primite;
- Realizeaza actualizari ale structurilor bazelor de date, migrarea datelor intre diferite baze de date;
- Participa la dezvoltarea proiectelor noi singur sau in echipa sub coordonarea unui team leader.

CERINTE

- Experienta minim 2 ani in dezvoltarea aplicatiilor web
- Experienta in proiectarea si intretinerea bazelor de date
- Cunoasterea limbajului de programare PHP
- Cunostinte de lucru cu baze de date MySQL
- Cunostinte HTML, CSS, Java Script
- Experienta de lucru in Flash constituie un avantaj
- Cunostinte de configurare servere Apache si My SQL
- Cunostinte de operare Linux (in consola)
- Studii superioare de specialitate
- Dorinta de autoperfectionare
- Abilitati de planificare si organizare
- Aptitudini de comunicare
- Spirit de echipa, punctualitate, atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice
- Pachet salarial motivant, bazat pe performanta

Grupul Realitatea-Catavencu editeaza publicatiile Academia Catavencu, Cotidianul, Money Express, Business Standard, Investitii si Profit, Bilant, Le Monde Diplomatique, Idei in Dialog, reteaua 24 FUN, Tabu, Superbebe, Psihologia azi, J\'adore, IQads, Bucataria pentru Toti si Aventuri la Pescuit; televiziunile Realitatea TV si Money Channel; reteaua de radio Guerrilla; agentia de stiri NewsIn si reteaua in-store advertising Monopoly TV. www.gruprc.ro