Programator desktop & Client Server applications

BRD - Groupe Société Générale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Modelezi partea aplicativa in functie de specificul de business
- Creezi specificatii de programme
- Conduci teste unitare si de integrare, precum si corectia eventualelor erori
- Asiguri ca solutia proiectata corespunde cerintelor formulate la nivel de business
- Conduci echipe restranse de proiect (1-3 oameni )

CERINTE

- Studii tehnice superioare
Limbaje:
- C/C++/C# , VB, VB.NET (in medii MS Visual xxx) cu tehnologiile Ado.Net, WebServices, .Net Remoting
- Java (Client Server & Web), cu tehnologiile: Swing, SWT, AWT, EJB, Struts, Spring, Tiles, Hibernate, WebServices, Servlets (in medii Eclipse, WSAD, RAD)
- Web: ASP, ASP.NET, Java Script, JSP, CSS, XML, XSL
- SQL : experienta 3+ ani, preferabil intr-un SGBD Informix sau Oracle
- Platforma de dezvoltare : MS Windows / Unix / Linux / AIX
- Preferabil cunostinte de limba franceza
-Data inceperii: imediat
-Sector de activitate: sisteme informatice
Inscriere : formular aplicare : www.brd.ro

BRD - Groupe Société Générale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.
Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Société Générale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.