Programator Data Management

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza programe conform specificatiilor primite;
- Gestioneaza relatiile cu departamentele IT ale clientilor companiei pentru solutionarea tuturor problemelor aparute in procesarea fisierelor de date;
- Redacteaza instructiuni de lucru si anexe tehnice pentru proiectele efectuate;
- Realizeaza rapoarte detaliate pentru proiectele de prelucrare a fisierelor;
- Verifica si valideaza proiectele celorlalti programatori;
- Respecta termenele impuse pentru finalizarea proiectelor;
- Pastreaza confidentialitatea tuturor informatiilor utilizate.

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul tehnic-IT;
- Minim doi ani experienta in utilizarea bazelor de date;
- Cunoasterea la nivel avansat a limbajului Fox Pro;
- Cunoasterea la nivel avansat a limbajului PHP;
- Experienta in utilizarea programelor de raportare(Crystal Reports, Rave Reports, Press, PrintNet) constituie un avantaj;
- Cunoasterea la nivel avansat a limbii engleze;
- Capacitate de comunicare si lucru in echipa;
- Receptivitate la sarcini noi;
- Foarte mare putere de concentrare;
- Capacitate de lucru in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitati de training;
- Transport asigurat cu microbuzele companiei.

Inform Lykos S.A. membra a unui grup de companii multinational ce activeaza pe piata romaneasca in domeniul tipografic si al serviciilor IT fiind specializata in productia de formulare fiscale cu regim special, formulare comerciale, tiparirea de date variabile, programe de fidelizare, personalizare de carduri bancare. In prezent, in Romania compania numara peste 350 de angajati.