Programator CORE (C/C++)

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea / intretinerea modulelor existente in produs.
- Cercetarea unor noi tehnologii in vederea introducerii lor in proiectul BitDefender.
- Analiza tehnica si analiza din punct de vedere resurse a unor NOI tehnologii/module in vederea introducerii lor in proiectul BitDefender
- Raspunde de stabilitatea si fiabilitatea componentelor dezvoltate.

CERINTE

- Foarte bune cunostinte de programare C/C++ sub Linux (cunostintele de programare Windows reprezinta avantaj)
- Cunostinte protocoale si arhitecturi networking (TCP/IP, UDP)
- Cunostinte programare mutithread/multiprocess
- Adminstrare linux
- SQL - incepator
- Gandire logico-matematica
- Flexibilitate
- Inclinatie spre excelenta

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala;
- orar flexibil, favorabil studentilor;
- dezvoltare personala si profesionala;
- training
- facilitati medicale;
- pachet salarial competitiv.

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.