Programator/Consultant tehnic produse software

Informer Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aplica cunostinte relativ la sisteme de operare, baze de date, limbaje de programare pentru realizarea si adaptarea aplica¿iilor software.
R¿spunde de buna execu¿ie si in termen a tuturor fazelor de implementare / dezvoltare / adaptare care i-au fost alocate prin documentul de planificare.
Defineste, proiecteaz¿, realizeaz¿, testeaz¿, implementeaz¿, adapteaz¿ si între¿ine aplica¿ii software conform unor specifica¿ii predefinite in baza cerin¿elor referitoare la produs identificate cu clientul.

CERINTE

Licen¿a de studii superioare de specialitate.
Baze de date (Microsoft / Oracle).
Sisteme de operare ¿ instalare, administrare si operare : UNIX / LINUX / Windows
Limbaj de programare (C#/Visual Basic/Delphi/limbaje .NET Framework).
Limbajul de interogare SQL
Instrumente de raportare (de ex. Crystal Reports, Business Objects).
Limba engleza
Avantaje : familiarizare cu raportarea BNR si cu o solutie de core-banking, experienta in dezvoltarea si lucrul cu produse software destinate sectorului financiar-bancar-contabil.

BENEFICII OFERITE

tichete de masa