Programator CC++/Linux.

Auto Safety Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea de aplicatii integrate (C/C++ Linux) pentru procesare video in timp real
Dezvoltare de drivere pentru platforme integrate Linux (kernel)
Dezvoltarea de aplicatii pentru interactiunea cu alte sisteme integrate

CERINTE

Minim 3 ani experienta in programare C/C++
Cel putin un proiect dezvoltat de la concept la productie
Experienta in dezvoltarea si testarea aplicatiilor Linux
Intelegerea formatelor video digitale (RGB, YUV, etc) si a senzorilor CMOS
Fluenta in fundamentele ingineriei software, inclusiv design software, dezvoltare de Algoritmi, structure de date, modularitatea codului, mentenabilitate, design orientat pe obiecte, control al versiunilor
Abilitatea de a analiza compromisuri intre timpii de procesare, necesarul de Memorie si consumul de energie pe parcursul dezvoltarii aplicatiei
Abilitatea de a lucra in echipa si de comunicare

Alte cerinte (constituie un avantaj):

Experienta privind elaborarea de propuneri tehnice si specificatii
Programarea aplicatiilor Windows
Experienta ASIC / FPGA

BENEFICII OFERITE

Ca membru al echipei noastre iti oferim un pachet salarial atractiv, lucrul cu tehnologii de ultima generatie si un mediu de lucru placut, alaturi de o echipa de profesionisti.

Auto Safety Solutions is a supplier of optics, algorithm, hardware and software imaging technologies to the automotive industry. Our Development Group develops embedded imaging solutions for digital still camera, mobile digital recorders for vehicles, phone applications and more. We develop a large diversity of web, .NET, mobile (iPhone, iPad and Android) applications for automotive industry.