programator C si C++ (C & C++ programmer) / grafician ( 2D Artist ) / modelator, animator / ( 3D Artist )

FUN LABS Romania S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job-ul consta in dezvoltarea jocurilor pe diverse platforme. Se lucreaza tinand cont de termenele de predare, deci pot exista perioade stresante, mai ales in apropierea termenului de predare.
Constituie avantaje:
- simtul responsabilitatii si al disciplinei
- creativitatea
- cunoasterea limbii engleze
- posibilitatea lucrul in echipa (8h/zi - 5zile/sapt)
- pasiune pt. jocurile pe calculator

CERINTE

programator / programmer
Mediul de dezvoltare este VisualC pt. PC, Xbox si Xbox360 si Codewarrior pt. Playstation2, PSP, PS3 si Wii
- sunt apreciate cunostintele de matematica sau fizica

grafician / 2D Artist
Programul de lucru este Adobe Photoshop
- sunt apreciate calitatile desenului de mana

modelator, animator / 3D Artist
Cunoasterea unui program 3D (3dsmax, Maya, ZBrush...etc) sau a unui game editor (Worldcraft, Radiant, Unreal Ed, Serious Editor, Battlecraft...etc)
- sunt apreciate simtul proportiilor si al volumului in spatiu

BENEFICII OFERITE

Salariul se va negocia in urma interviului depinzand de experienta candidatului. In cazul unei experiente bogate valorea salariului este semnificativa. Salariul se negociaza in RON.

Salariul net (in functie de candidat): 1500 - 4000 RON / luna

FUN labs se ocupa din 1999 cu producerea de jocuri pt. urmatoarele platforme: PC, PS2, PSP, PS3, Xbox, Xbox360, NGC, Wii. Partenerii de afaceri sunt: Activision, Sony, Microsoft, Nintendo.
Pana acum au fost realizate mai mult de 20 proiecte, multe dintre acestea multi-platforma, trei proiecte pe an. Firma numara aproximativ 90 de angajati.
Se cauta personal in vederea extinderii companiei.