Programator C, Java

PSS - Prosoft Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementarea aplicatiilor software;
- personalizarea si intretinerea aplicatiilor existente;
- desfasurarea activitatii conform standardelor companiei.

CERINTE

- experienta relevanta in C (mediu sau avansat)
- cunostinte de baze de date relationale (SQL);
- cunostinte foarte bune limba engleza;
- abilitati pentru lucrul in echipa;
- capacitatea de a rezolva probleme in timp util;

Constituie avantaj:
- cunoasterea limbajului Java - J2EE 1.3/1.4 (AWT/Swing, Servlets, RMI, JDBC, Threads);
- certificari C/C++, Java, SQL;
- cunostinte administrare SGBD (IBM DB2, Oracle, MS SQL);
- cunostinte de programare sub Linux;
- cunostinte de network programming;
- experienta in domeniul solutiilor pentru industria de retail sau pentru alte industrii conexe acesteia.

BENEFICII OFERITE

- sansa dezvoltarii unei cariere in domeniu;
- stabilirea unui plan de cariera si asistarea in derularea acestuia;
- program de instruire periodica;
- mediu de lucru placut;
- salariu motivant, in acord cu standardele performantiale ale companiei.

Compania noastra activeaza pe piata romaneasca de peste 10 ani si dezvolta proiecte nationale si internationale in domeniul tehnologiei informatiei, oferind solutii si servicii de calitate pentru industria de retail.