Programator C++ - Divizia R&D

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la dezvoltarea de produse noi
- se implica pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software

CERINTE

- cunostinte bune in limbajul C++
- cunostinte bune MFC
- cunostinte solide privind concepte object oriented programming

Constituie avantaj:
- cunostinte medii de UML
- cunostinte SQL Server
- cunostinte .NET
- studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa
- limba engleza

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv (functie de nivelul de competenta si performanta) si posibilitati de dezvoltare intr-o companie puternica
- dezvoltarea carierei si training specific;
- teambuilding-uri inter si intradepartamentale
- posibilitatea afirmarii intr-o echipa de profesionisti

DESCRIEREA FIRMEI

SOFTWIN
Software & Services

SOFTWIN, înfiintatã în anul 1990, este o companie privatã cu capital integral românesc a cãrei principalã activitate o reprezintã dezvoltarea si furnizarea de solutii si servicii complexe din domeniul IT&C.

Cu o echipã de peste 500 de angajati, SOFTWIN a dezvoltat si implementat tehnologii de vârf în peste 4.000 de proiecte dezvoltate pentru parteneri din întreaga lume. Peste 70% din cifra de afaceri a companiei este realizatã din export cãtre tãrile Uniunii Europene si Statele Unite ale Americii.

Satisfactia clientului este un element foarte important în politica de afaceri a companiei, SOFTWIN fiind prima firmã de software din România certificatã ISO 9001 în 1998 si recertificatã în 2000. Preocupãrile actuale ale companiei tind cãtre managementul calitãtii totale.

SOFTWIN este furnizor de solutii IT strategice si servicii pe bazã de IT care rãspund nevoilor afacerilor moderne: Securitatea datelor, Business Intelligence, Portaluri, eContent si CRM.