Programator C/ C++ (Windows Servers)

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile acestui post sunt oferirea de solutii in conformitate cu cerintele proiectului, implementarea solutiilor folosind Visual Studio.NET 2003 / 2005.
Pozitia face parte din echipa Windows Servers.

CERINTE

Cunostinte tehnice necesare:
- C/C++ mediu sau avansat
- experienta cu Win32API, MFC, STL, MultiThreading Windows
- experienta de debugging pe Windows (Visual Studio sau/si WinDbg)
- constituie un avantaj experienta in COM, DCOM, ATL, MMC
- optional, cunostinte de JavaScript, DHTML

Abilitati personale:
- dexteritate in a invata lucruri noi
- motivatie si entuziasm
- o buna comunicare si abilitati de lucru in echipa
- abilitatea de a performa mai multe taskuri in acelasi timp

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial concurential in functie de experienta si cunostinte
- mediu de lucru dinamic, motivant, sali de relaxare, fotbal
- servicii medicale, asigurare boala si accidente
- program de lucru flexibil
- dezvoltare personala si profesionala prin cursuri de specialitate

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.