Programator C/C++/Windows/Perl

Softwin

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- bune cunostinte de C/C++;
- abilitatea de a dezvolta/implementa algoritmi (de dificultate si complexitate medii);
- cunostinte satisf¿c¿toare de programare Windows (Win32 API - Platform SDK, MFC);
- abilitatea de a deprinde API-uri de dezvoltare plug-inuri pentru aplica¿ii (în general în C, nu în C++).

Se apreciaz¿ ca avantaje:
- cunostinte Perl;
- cunostinte XML;
- cunostinte expresii regulate;
- cunostinte macro-uri Word/Excel (VisualBasic/VBA);

Experienta:
- experient¿ de minim 1 an în joburi relevante

Educatie:
- absolvent facultate de profil tehnic, si ideal automatist, matematician sau electronist.

Limbi Straine:
- limba englez¿ nivel mediu (la citit);
- cunostintele de limba francez¿ sunt apreciate

BENEFICII OFERITE

- Se ofera pachet salarial motivant;
- Plan de dezvoltare individuala.

INTUITEXT, business-unit din cadrul grupului Softwin, este liderul pietei romanesti de software educational. Solutiile de tip eTraining (instruire asistata de calculator) sunt din ce in ce mai folosite la nivel mondial, in special in companiile si organizatiile cu numar mare de angajati si numeroase birouri si filiale dispersate pe arii geografice intinse.