Programator C/C++/Windows/Perl

Softwin

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Cerinte specifice:
- bune cunostinte de C/C++;
- abilitatea de a dezvolta/implementa algoritmi (de dificultate si complexitate medii);
- cunostinte satisfacatoare de programare Windows (Win32 API ¿ Platform SDK, MFC);
- abilitatea de a deprinde API-uri de dezvoltare plug-inuri pentru aplicatii (in general in C, nu in C++).
Se apreciaza ca avantaje:
- cunostinte Perl;
- cunostinte XML;
- cunostinte expresii regulate;
- cunostinte macro-uri Word/Excel (VisualBasic/VBA);

Experienta:
- experienta de minim 1 an in joburi relevante
Educatie:
- absolvent facultate de profil tehnic, si ideal automatist, matematician sau electronist.

Limbi Straine: limba engleza nivel mediu (la citit); cunostintele de limba franceza sunt apreciate

BENEFICII OFERITE

- Se ofera pachet salarial motivant
- Plan de dezvoltare individuala

INTUITEXT, business-unit din cadrul grupului Softwin, este liderul pietei romanesti de software educational. Solutiile de tip eTraining (instruire asistata de calculator) sunt din ce in ce mai folosite la nivel mondial, in special in companiile si organizatiile cu numar mare de angajati si numeroase birouri si filiale dispersate pe arii geografice intinse.