Programator C/C++, Java

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementarea aplicatiilor software;
- personalizarea si intretinerea aplicatiilor existente;
- desfasurarea activitatii conform standardelor companiei.

CERINTE

- cunoasterea limbajului Java - J2EE 1.3/1.4 (AWT/Swing, Servlets, RMI, JDBC, Threads);
- cunostinte de baze de date relationale (SQL);
- cunoasterea limbajului C/C++;
- cunostinte foarte bune limba engleza;
- abilitati pentru lucrul in echipa;
- capacitatea de a rezolva probleme in timp util;
Constituie avantaj:
- certificari Java, SQL;
- cunostinte administrare SGBD (IBM DB2, Oracle, MS SQL);
- cunostinte de programare sub Linux/Windows;
- cunostinte de network programming;
- experienta in domeniul solutiilor pentru industria de retail sau pentru alte industrii conexe acesteia.

BENEFICII OFERITE

- sansa dezvoltarii unei cariere in domeniu;
- stabilirea unui plan de cariera si asistarea in derularea acestuia;
- program de instruire periodica;
- mediu de lucru placut;
- pachet salarial motivant.

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul. Limbaje utilizate: C/C++, VB, Java, SQL; SO: DOS, Windows, Linux; Platforme: Microsoft, IBM; RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL