PROGRAMATOR C/C++ COMPANIE INTERNATIONALA- CERCETARE IN DOMENIUL APARARII NATIONALE

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie internationala producatoare de electronica in domeniu apararii. Angajata in programe de aparare in toata lumea, compania opereaza in domeniul aerosapatial, sisteme navale si terestre, comanda, control, comunicatii, calculatoare, supraveghere electronica si recunoastere, vehicule aeriene dirijate, electro-optica spatiala, legaturi de date si comunicatii militare. Compania din Romania este parte a grupului de firme international, fiind principalul furnizor roman de simulatoare si sisteme sintetice de antrenament avansat pentru Ministerul Apararii.

Responsabilitati:

- Intretine si participa la dezvoltarea de aplicatii C/C++ cu baze de date;
- Dezvolta rapoartele cerute;
- optimizarea algoritmilor aplicatiilor
- Testeaza si instaleaza aplicatiile/ modulele dezvoltate;
- Asigura respectarea normelor de securitate la nivelul aplicatiei si al bazei de date
- Monitorizeaza performantele aplicatiilor si intervine proactiv;
- Monitorizeaza erorile aparute in exploatarea aplicatiilor;
- Investigheaza potentiale probleme ridicate de utilizatori;
- Mentine documentatia aplicatiilor si modulelor dezvoltate.

CERINTE

Cunoasterea avansata a limbajului C/ C++ si a platformei Windows API/ MFC, a arhitecturii TCP/IP si a protocoalelor la nivel de aplicatie
Direct X- reprezinta avantaj
Experienta practica in scrierea aplicatiilor Windows
Studii superioare finalizate
Cunostinte bune de limba engleza
Capacitate de organizare si de incadrare in termene
Abilitati excelente de comunicare
Adaptabilitate
Implicare, atitudine proactiva
Permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv;
- dezvoltare profesionala permanenta

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.