Programator C++

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programeaza pe medii de dezvoltare C++
Raporteaza sefului de echipa
Colaboreaza cu echipa de proiect
Colaboreaza cu departamentul de calitate

CERINTE

Educatie:

Studii superioare in domeniul tehnologiei informatiei
Calificari obligatorii:

Experienta de minim 3 ani in programare si dezvoltare folosind C++
Cunostinte C++
Cunostinte Thread Programming (aplicatii Multithread în C++)
Cunoştinţe Network Programming (TCP, UDP, sockets în C++)
Cunostinte unelte: Eclipse, Subversion, ANT, Maven
Limbi straine: obligatoriu limba Engleza - nivel avansat, opţional limba Germana
Calificari optionale luate in calcul la aprecierea candidatilor:

Certificari profesionale IT legate de activitatile de programare.
Candidatul ideal este:

Serios si responsabil
Ordonat, riguros
Punctual
Capabil sa comunice cu colegii si superiorii
Perfectionist

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a caştiga o bogata experienta profesionala, lucrand intr-una dintre cele mai importante companii software din România
Pachet salarial atractiv si motivant
Training

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.