PROGRAMATOR C++

ASCENTA - s Softwin Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la dezvoltarea de produse noi ;
- se implica pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software.

CERINTE

- cunostinte bune in limbajul C++ ;
- cunostinte bune MFC;
- cunostinte solide privind concepte object oriented programming;

Constituie avantaj:
- cunostinte medii de UML;
- cunostinte SQL Server;
- cunostinte .NET;
- studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare;
- bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
- limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Posibilitatea dezvoltarii carierei in cea mai mare companie de software din Romania;
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru competivit;
- Training.

SOFTWIN este o companie cu capital integral romanesc a carei principala activitate o reprezinta dezvoltareasi furnizarea de solutiisi servicii complexe din domeniul IT&C. ¿nfiintata ¿n 1990, SOFTWINsi-a diversificat continuu activitatea, adaugand la activitatea de baza de dezvoltaresi implementare de aplicatii software complexe, noi solutiisi servicii cum ar fi: ePublishingsi eContent Solutions (1993), antivirus BitDefender (1997), servicii de contact center (2000), helpdesk pentru IT (2001), solutii SAP (2002).

Cu o echipa de peste 500 de angajati, SOFTWIN a dezvoltat si implementat tehnologii de varf ¿n peste 4.000 de proiecte dezvoltate pentru parteneri din ¿ntreaga lume. Peste 70% din cifra de afaceri a companiei este realizata din export catre tarile Uniunii Europene si Statele Unite ale Americii.

Satisfactia clientului este un element foarte important ¿n politica de afaceri a companiei, SOFTWIN fiind prima firma de software din Romania certificata ISO 9001 ¿n 1998 si recertificata in 2000. Preocuparile actuale ale companiei tind catre managementul calitatii totale.