Programator C

UPB - Centrul de Inginerie Electrica Asistata de Calculator

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea unor programe in C, C++ si / sau Matlab;
- Depanarea si testarea programelor;
- Elaborarea documentatiei de program si / sau utilizare;
- Respectarea termenilor limita si asigurarea calitatii.

CERINTE

- absolventi sau studenti in ultimul an la facultati de profil electric
(electronica, automatica, electrotehnica, energetica) sau fizic/matematic;
- cunostinte de programare in C si / sau C++, Matlab;
- cunostinte de limba engleza;

Constituie avantaj:
- experienta in domeniu;
- abilitati de comunicare atat scris (Latex, Word, PowerPoint) cat si oral;
- capabilitate de lucru atat independent cat si in echipa;
- permis de conducere;
- dorinta de afirmare, mobilitate.

BENEFICII OFERITE

- training on job, instruire recunoscuta international;
- pachet salarial motivant;
- deplasari in strainatate;
- proiecte deosebit de interesante;
- posibilitatea de angajare ulterioara in strainatate la cele mai mari
multinationale, cum sunt partenerii nostri: Philips, Infineon -Siemens.

Suntem o echipa de cadre didactice universitare si tineri cercetatori,
implicati in mai multe proiecte internationale finantate de Comisia
Europeana.
Proiectele, pe o durata de 3-5 ani, au ca scop dezvoltarea de instrumente
software pentru proiectantii de circuite integrate de foarte inalta
frecventa.
Echipa noastra a dezvoltat metode si algoritmi recunoscuti pe plan
international.
Acum suntem in etapa de dezvoltare a echipei, prin atragerea de noi tineri
talentati, dornici de o cariera internationala, pentru a putea contribui la
implementarea algoritmilor mentionati si la dezvoltarea de pachete-program.