Programator - BRD FINANCE

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Dezvolta aplicatii software, scripturi, rutine automate etc. pentru sistemele Windows, AS400.
· Acorda suport de specialitate pentru activitatea de testare si implementare aplicativa
· Actualizeaza aplicatiile software si documentatia aferenta
· Acorda asistenta necesara utilizatorilor de aplicatii Windows
· Acorda asistenta in monitorizarea operatiunilor specifice IT
· Asigura confidentialitatea, securitatea si integritatea datelor de pe serverele Windows
· Verifica jurnalelor de evenimente a echipamentelor Windows pentru identificarea mesajlor de alerta
· Actualizeaza si inlocuieste toate documentele, manualele, planurile de dezvoltare pentru aplicatiile interne.

CERINTE

· cunoasterea aprofundata a principiilor de functionare ale IIS (Internet Information Services),
· cunoasterea foarte buna a limbajului C#, JavaScript, SQL,
· cunoasterea foarte buna a aplicatiei Visual Studio (2005 sau mai recent),
· experienta in dezvoltarea de aplicatii web (JAVA, ASP, .NET),
· experienta in dezvoltarea de aplicatii standalone si a servicii windows (dezvoltate in VS 2005 sau mai recent),
· experienta relevanta in debugging aplicatii/servicii windows
· abilitati de analiza, sinteza, organizare si prioritizare
· abilitati de comunicare si interrelationare, spirit de echipa;
· buna cunoastere a limbilor engleza si/sau franceza

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a va alatura unei echipe tinere, posibilitati de dezvoltare profesionala.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.