Programator

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza diferite aplicatii informatice;
- Prelucreaza fisierele primite de la clienti in conformitate cu prevederile contractuale;
- Defineste specificatiile tehnice pentru fiecare comanda;
- Ofera suport tehnic;
- Urmareste obiectivele stabilite, precum si atingerea acestora in termenele specificate de management.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate (Cibernetica, Matematica, Automatica);
- Cursurile de programare SQL constituie un avantaj;
- Minim trei ani experienta in operare cu baze de date;
- Cunostinte de Visual Fox Pro, Excel, programe de raportare- nivel avansat;
- Cunoasterea formatului fisierelor PS, PDF, PCL, AFP constituie un avantaj;
- Cunoasterea modului de expediere a scrisorilor prin intermediul C.N "Posta Romana" si/sau firmelor de curierat rapid constituie un avantaj;
- Limba engleza- nivel avansat;
- Atentie sporita, capacitate de comunicare, spirit de echipa;
- Disponibilitate pentru program prelungit -daca este necesar.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv si posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu.

Inform Lykos S.A. memebra a unui grup de companii multinational ce activeaza pe piata romaneasca in domeniul tipografic si al serviciilor IT fiind specializata in productia de formulare fiscale cu regim special, formulare comerciale, tiparirea de date variabile, programe de fidelizare, personalizare de carduri bancare. In prezent, in Romania compania numara peste 350 de angajati.