Programator

Nuxeo

Job expirat

RESPONSABILITATI

Nuxeo Romania, filiala a societatii franceze Nuxeo (http://www.nuxeo.com), lider european in furnizarea de servicii bazate pe platforma Zope, recruteaza programatori Web, cu sau fara experienta.

CERINTE

Cerinte:
- cunoasterea a cel putin unui limbaj de programare orientat obiect (Python, Delphi, Java, C++...)
- cunostinte solide de HTML, CSS, JavaScript
- o prima experienta in dezvoltarea Web
- familiar cu sistemul de operare Linux
- limba engleza nivel avansat

Constituie avantaj:
- Zope, python
- cunoasterea unui sistem de control al versiunii (CVS, Subversion etc)
- limba franceza
- cultura open source

BENEFICII OFERITE

Candidatul ideal este perfectionist si pasionat, dornic si capabil de a invata in permanenta, scrie cod de calitate, condus de teste unitare, este capabil de a lucra in echipa. Exista posibilitati de avansare spre noi responsabilitati in functie de profil si rezultate. Posibilitati de deplasare in Franta.