Programator

CCDO DEVELOPMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza algoritmi de programare pentru realizarea aplicatiei
- propune si implementeaza structuri de baze de date pentru realizarea aplicatiei
- scrie codul sursa si il compileaza
- colaboreaza cu clientul in vederea imbunatatirii/remedierii aplicatiei

CERINTE

- cunoasterea Microsoft .NET Framework, C#, VB.NET, SQL Server
- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate ? constituie un avantaj
- cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS sau Javascript. ? constituie un avantaj
- Studii superioare
- minim 1 an experienta
- portofoliu de lucrari
- limba engleza ? nivel mediu-avansat
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- training
- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de experienta

Dezvoltare de aplicatii web personalizate pe platforma .NET, SQL Server. Dezvoltare site-uri web. Creatie grafica personalizata si DTP.