PROGRAMATOR

DNA SOFTWARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la dezvoltarea proiectelor noi sub coordonarea unui team leader;
- asigura intretinerea si dezvoltarea unor proiecte existente;
- modificari, aduceri la zi, implementare de cerinte suplimentare conform specificatiilor;
- asigura sprijin tehnic echipei de vanzari pentru implementare de functionalitati;

CERINTE

- cel putin 1 an experienta in domeniu;
- buna intelegere a conceptelor si solutiilor tehnice;
- cunostinte, metodologii si tehnici de programare Object Oriented
- experienta cu urmatoarele medii de programare:
Visual Studio .NET ( web services )
Visual C++ / Delphi ( experienta minim 1 an )
XML
Java , Javascript
ASP.NET, PHP
- cunostinte baze de date relationale ( programare SQL )
- medii LINUX, UNIX
Avantaje:
- studii superioare sau in curs de finalizare de specialitate;
- limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant si bonusuri in functie de propriile abilitati si rezultate;
- lucrul intr-o echipa tanara, unita;
- posibilitatea de ascensiune in cariera.

DNA Software este unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii IT, avand in portofoliul sau peste 350 de clienti in Europa Centrala si de Est.
Data Network Associates Software (DNA Software) si-a inceput activitatea in 1998 ca Partener Certificat de Afaceri al companiei Computer Associates. In 2003 si-a consolidat si extins activitatea devenind Reprezentanta Regionala pentru Computer Associates in Romania si Bulgaria. Cu un numar mare de personal specializat tehnic si certificat pe solutiile CA, DNA Software este compania care in prezent coordoneaza Centrul de Competenta Computer Associates, fiind o prezenta activa pe piata Europei de Est si propunand portofoliul avansat eBusiness Computer Associates, care se adreseaza tuturor aspectelor de management eBusiness, incluzand managementul infrastructurii, al proceselor si al informatiei.
Din 1998, cand a fost fondata compania, permanent ne-am optimizat si extins portofoliul de solutii, adaugand noi produse si servicii profesionale, mentinand in acelasi timp standardele de excelenta stabilite prin sistemul de calitate confirmat si prin certificarea ISO 9001:2001.