PROGRAMATOR

BRD - Groupe Société Générale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul de activitate:
Activitate dezvoltare informatica

Principalele responsabilitati:
-Modelezi partea aplicativa in functie de specificul de business
-Creezi specificatii de programe
-Conduci teste unitare si de integrare precum si corectia eventualelor erori
-Te asiguri ca solutia proiectata corespunde cerintelor formulate la nivel de business

CERINTE

-Studii tehnice superioare
-Stapanirea unuia/unora din limbajele: C/C++/C# (in medii MS Visual xxx) cu tehnologiile Ado. Net., WebServices, Net Remoting
-Java (Client Server & Web) cu tehnologiile: Swing, SWT, AWT, EJB, Struts, Spring, Tiles, Hibernate, WebServices, Servlets (in medii Eclipse, WSAD, RAD)
-Web: ASP, ASP. NET, Java Script, JSP, CSS, XLM, XLS
-SQL: experienta solida, preferabil intr-un SGDB Informix sau Oracle
-Platforma de dezvoltare: MS Windows/Unix/Linux/AIX
-Cunostinte de limba franceza constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Daca ai o buna capacitate de analiza si evaluare a informatiei, preciziei si responsabilitate in actiuni te asteptam sa faci parte din echpa noastra!

Inscriere: www.brd.ro

BRD - Groupe Société Générale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Société Générale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.