Program de Stagii de Practica

BANCA ROMANEASCA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

La primii tai pasi spre o cariera de succes, am pregatit special pentru tine:
Programul de Stagii de Practica.

CERINTE

Cui se adreseaza programul?

- Studentilor din anii 3 – 5, tinerilor absolventi din domeniile financiar-bancar, economic, inginerie economica, IT si juridic.

Cat timp dureaza?
- Intre doua saptamani si trei luni.

Ce invat in acest Program?

- Procesul de abordare si creditare a segmentului reprezentat de IMM si Retail.
- Tehnici aplicate in intalnirile cu clientii.
- Analiza dosarelor de creditare.
- Vanzari si creditare IMM.

Unde se va derula?

- In cadrul sucursalelor Bancii Romanesti.

Care sunt criteriile de admitere in acest Program?

- An de studiu III-V.
- Interes real manifestat pentru domeniul financiar-bancar.
- Flexibilitate, foarte bune abilitati de communicare.
- Abilitati de vanzare, orientare catre clienti.
- Activitati extracuriculare ce dovedesc interes pentru domeniul financiar–bancar.
- Foarte bune cunostinte PC si de limba engleza.
- Candidatul nu deruleaza stagii de practica sau activitati profesionale in domeniul bancar - in alte banci
Cine ma evalueaza?

- Pentru a fi acceptati in acest program, candidatii vor fi intervievati si evaluati in cadrul departamentului de Resurse Umane al BROM.
- Evaluarea activitatii in timpul acestui program va fi realizata de catre Directorul sucursalei in care se desfasoara programul, iar cei mai buni dintre cursanti vor avea oportunitatea de a-si construi o cariera in Banca Romaneasca.
Unde trebuie sa imi trimit CV-ul?

In noiembrie 2003, cel mai mare grup financiar din Europa de sud-est, grupul National Bank of Greece (NBG), a achizitionat pachetul majoritar la Banca Romaneasca.

Datorita suportului financiar al actionarului sau majoritar, National Bank of Greece, in februarie 2006, Banca Romaneasca si-a majorat capitalul social cu 68 milioane Euro, ajungand in prezent la o valoare de peste 112 milioane euro. In prezent este detinuta in proportie de 88,70% de National Bank of Greece, si 10,18% de Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Grupul NBG are o prezenta puternica in 5 tari din Sud-Estul Europei, o retea in plina dezvoltare de peste 850 de sucursale, 21.000 de angajati si o cota de piata regionala de aproximativ 10% din creditele acordate persoanelor fizice.